Sprężarki Turbocor - dlaczego to dobry wybór?

14 sierpnia 2019 Turbocor

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są sprężarki Turbocor i po co zostały one wymyślone. Nieustannie zbliżają się do nas konsekwencje nadciągającego efektu cieplarnianego. Jest to rozwiązanie dla systemów klimatyzacyjnych, które pośrednio mogą prowadzić do ograniczenia czynników środowiska naturalnego. Takie rozwiązanie dodatkowo pozwala zaoszczędzić. Wprowadza się działalność sprężarek typu Turbocor wraz z montażem pozostałych niezbędnych aparatów elektrycznych w klasie energetycznej A.

Sprężarka - zalety korzystania

Firma Energycool zajmuje się dostawą i serwisowaniem sprężarek Turbocor. Dzięki nim możemy zwiększyć wydajność wielu fabryk czy zakładów produkcyjnych, ponieważ ich budowa umożliwia zdalną obsługę za pomocą komputera. Dzięki temu jest to rozwiązanie ekologiczne i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Urządzenie, które wyposażone jest w ten typ sprężarek, charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem sprawności chłodniczej, dochodzącym w odpowiednich warunkach do 10. Redukuje zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie, pośrednio ograniczając współczynnik TEWI (Efekt cieplarniany). Stosowana zazwyczaj w agregatach wody lodowej. Jest to dwustopniowa, odśrodkowa konstrukcja z lewitującym w polu magnetycznym wałem i podwójnym wirnikiem roboczym. Oto jej pełne atuty:

  • płynna regulacja wydajności chłodniczej
  • Niezwykle niski prąd rozruchowy
  • Brak systemu smarowania
  • Małe wymiary i waga
  • Zintegrowany system sterowania

Firma Energycool proponuje rozwiązanie w postaci Danfoss Turbocor. Jest to rozwiązanie dla systemów klimatyzacyjnych, do zastosowania na przykład w agregatach wody lodowej. Są to sprężarki odśrodkowe, zapewniające najwyższą efektywność przy pełnym obciążeniu. Największą zaletą tego typu sprężarek jest dwustopniowa budowa: odśrodkowa konstrukcja z lewitującym w polu magnetycznym wałem i podwójnym silnikiem roboczym. Zapewnia również wysoką wydajność swojej pracy przy tylko częściowym obciążeniu. Charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną. Dużą zaletą jest również to, że jest to maszyna elektroniczna, nie jest to zwykły sprzęt i jego korzystanie to przede wszystkim obsługa komputera. Jest to duże udogodnienie dla każdego. Wszystkie urządzenia typu TURBO, wyposażone są w elektroniczne zawory rozprężne, wentylatory osiowe z wbudowanym inwerterem i systemem regulacji ciśnienia skraplania, wysokowydajne parowniki płaszczowo-rurowe oraz niezbędną armaturą zabezpieczającą i pomiarową dla każdego z obiegów. Opcjonalne urządzenia można wyposażyć również w:

  • zbiorniki buforowe wody lodowej
  • amortyzatory wibracji - sprężynowe lub gumowe
  • karty komunikacyjne
  • zestawy pompowe pojedyncze lub dwupompowe w wersjach standardowych i wyciszonych

W jaki sposób powstały sprężarki?

Sprężarki to dzieło pełnej australijskiej grupy inżynierów, która we współpracy z firmą Danfoss, działa na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. To właśnie tam mieści się całe centrum badawcze oraz zakłady produkcyjne, gdzie przeprowadzone zostały wszystkie testy, zapewniające o najwyższej jakości tego rozwiązania.

14 sierpnia 2019 Turbocor