9 Oszczędzających pieniądze wiosennych porad dotyczących utrzymania domu

27 maja 2021 Chłodnictwo przemysłowe

Oto temat, który spodoba się każdemu: wiosenne porządki! Yay!

Czekaj, co? Czy nie jesteś z tym na dole? Och, daj spokój! Podczas gdy wiosenne prace domowe nie są ekscytujące, robienie ich - i robienie ich wcześnie - może naprawdę pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na kilka sposobów.

Zaoszczędzisz na kosztach energii, dla jednej rzeczy. Będzie również uniknąć większych problemów później na- problemy, które są kosztowne, stresujące i zajmie czas z dala od letniej zabawy.

W poniższej liście rzeczy, które musisz zrobić, pominiemy mycie okien i przeskoczymy do naprawdę ważnych rzeczy. Powiemy Ci, ile każda pozycja będzie kosztować i ile pieniędzy lub energii można zaoszczędzić, wykonując zadanie.

Jedna rzecz, aby pamiętać o tej wiosennej liście kontrolnej domu jest to, że nie wszystkie domy są takie same. Jeśli na przykład jesteś właścicielem kamienicy, możesz nie być w stanie dostać się na swój dach, by sprawdzić rynny (no, może mógłbyś, ale zraziłbyś do siebie sąsiadów).

Mimo to, przedstawiliśmy pozycje w kolejności, w jakiej należy się nimi zająć, więc jeśli coś po prostu nie dotyczy Ciebie, przejdź do następnej pozycji na liście.

1. Napraw pompę ściekową, jeśli trzeba

Przybliżony koszt: Około 470 dolarów średnio. Potencjalne oszczędności: Tysiące dolarów od szkód wyrządzonych przez wodę.

Ta wiosna domu chore jest najlepiej zrobić, zanim cały śnieg i lód zniknął. Upewniając się, że pompa wychwytowa działa prawidłowo, może zapobiec większym problemom pojawiającym się później.

Sump pump konserwacji jest coś warto zatrudnić wykonawcę dla, zwłaszcza jeśli nie wiesz, co robisz. Będą one wypełnić pit sump z wodą, aby upewnić się, że pompa odprowadza go i że pływak działa prawidłowo. Następnie wyczyszczą otwór powietrzny w rurze tłocznej pompy studziennej i posłuchają dziwnych odgłosów wydawanych przez silnik. W razie potrzeby można wymienić baterię w zapasowej pompie studziennej.

Czasami taniej jest wymienić pompę studzienną niż ją naprawiać. Tak czy inaczej, istnieją pewne oznaki, że może być patrząc na zadanie naprawy lub wymiany:

  • Pompa ma siedem lat lub więcej.Działa cały czas.Wydaje dziwaczne odgłosy.Bardzo wibruje podczas pracy.Nie działała od ostatniego deszczu.

Problemy mogą występować również, gdy:

  • Widać rdzę na pompie studziennej.Masz dużo wilgoci w piwnicy.

Ostatnia pozycja na powyższej liście stanowi szczególnie duży problem. Twoje rzeczy osobiste mogą ulec uszkodzeniu lub możesz mieć problemy z pleśnią lub grzybem, które trzeba posprzątać. Wszystko dobry powód, aby upewnić się, że Twoja pompa sump jest w tip-top kształcie.

2. Sprawdź, czy nie przeciekają baterie i rury

Koszt: Darmowy. Potencjalne oszczędności: Do $4,000 lub więcej na wymianę uszkodzonej przez wodę suchej zabudowy i rozwiązanie problemów z pleśnią; koszty mogą być znacznie większe, jeśli uszkodzeniu ulegną szafki lub podłoga.

Upewnij się, że rury i węże pod zlewami w kuchni i łazience są szczelnie zamknięte i wolne od przecieków. Sprawdź, czy wokół urządzeń takich jak pralki do ubrań i zmywarki nie ma wilgoci. Upewnij się również, że podgrzewacz wody nie wykazuje żadnych oznak przecieków lub korozji.

Zapobieganie przeciekom oznacza mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia ścian domu przez wodę. Zapobiegniesz również powstawaniu pleśni i grzyba. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na konieczności wezwania fachowca, który poszuka i naprawi przeciek.

Jeśli znajdziesz mały przeciek, który spowodował szkody, w wielu przypadkach zaoszczędzisz pieniądze, lecząc go we wczesnym stadium. Będziesz wymieniać tylko część suchej zabudowy, na przykład, a nie całą ścianę. Naprawy suchej zabudowy są irytujące i niechlujne, ludzie, więc jest to coś, co należy dostać się na szczycie wcześnie, a nie później.

3. Uszczelnij wycieki powietrza wewnątrz domu

Koszt: Około 40 dolarów do 65 dolarów za materiały, plus podatki. Potencjalne oszczędności: Do 20 procent rachunku za energię.

To jest dobry pomysł, aby uszczelnić wszelkie pęknięcia w oknach i drzwiach, jak Energy Star program mówi, że około 20 do 30 procent ogrzewanego lub chłodzonego powietrza jest tracone do wycieków w typowym domu. Rząd USA zauważa, że możesz zaoszczędzić od 10 do 20 procent rachunku za energię, zatykając nieszczelności.

Jeżeli ty używasz caulk lub pogodowego strippingu, ty możesz save as much as $108 lub prawie trzy procent twój dom rocznego rachunku energetycznego.

Możesz znaleźć nieszczelności i przeciągi za darmo, używając płomienia świecy, aby zobaczyć, jak działa wokół okien i drzwi. Jeżeli tam jest przeciąg, płomień zgina w kierunku tego. Należy pamiętać, że wszystkie świece stanowią zagrożenie pożarowe, więc należy zachować ostrożność podczas wykonywania tej czynności.

Więcej pieniędzy można zaoszczędzić, uszczelniając swoje kanały z mastyksem duct sealant, który maluje się na pęknięciach ductwork. To utrzymuje powietrze z dostania się do strychu lub crawl spaces, i może zaoszczędzić do 10 procent rachunku za ogrzewanie w zimie. Pomoże to również chłodne powietrze z ucieczki w lecie, więc klimatyzator nie będzie pracować tak ciężko - oszczędzając pieniądze na energię elektryczną, zbyt.

4. Wyczyść rynny i rury spustowe

Koszt: Wolny, jeśli zrobisz to sam, około 150 dolarów średnio, jeśli zatrudnić profesjonalistów, aby to zrobić. Potencjalne oszczędności: Tysiące w przyszłych kosztach od szkód wodnych na dachach, ścianach i fundamencie.

Każdej wiosny po śnieg jest odszedł, należy pozbyć się liści i gruzu, które są w rynnach. Zaplanuj ich czyszczenie częściej, jeśli Twój dom znajduje się w cieniu lub w rejonie Wielkiego Toronto występuje więcej burz niż zwykle.

Możesz to zrobić sam, ale upewnij się, że nie masz problemów z wejściem na drabinę. Ponownie, można zatrudnić profesjonalistę, aby to zrobić, ale będziesz spędzać więcej pieniędzy z każdym dodatkowym piętrze mają do sprawdzenia.

Jeśli masz dłuższe rynny, będziesz wydawać dodatkowe pieniądze, aby mieć je czyszczone, zbyt. Mimo to, ze względu na bezpieczeństwo, może być lepiej zatrudnić profesjonalistów, jeśli masz więcej niż jedno piętro do domu.

Za około 50 dolarów, można kupić zestaw do czyszczenia rynien, który łączy się z dmuchawą do liści. Jeśli pójdziesz tą drogą, należy pamiętać, aby chronić się przed liśćmi i brudem, które będą biczowane wokół nosząc okulary i maskę przeciwpyłową.

Czyszczenie rynien może zaoszczędzić sporo pieniędzy w kosztach naprawy domu, zapobiegając:

  • Gnijące drewno w domu, które może zaprosić owady in.Mould.Cracked fundamenty.Leaky dachy.Slippery chodniki (woda z zablokowanych downspouts może basen i zamrażać na swoich chodnikach w zimie.)Cracked podjazdy.

5. Spójrz na swój dach pod kątem uszkodzeń

Koszt: Darmowy do ponad 250 dolarów za inspekcję dachu. Potencjalne oszczędności: Ponad $7,000 średnio za nowy dach - często znacznie więcej.

Podczas gdy jesteś na dachu, powinieneś również upewnić się, że wszystko jest w porządku. Sprawdź, czy nie ma wypaczonych lub brakujących gontów. Upewnij się, że gonty są prawidłowo przybite. Jeśli boisz się wchodzić na dach lub nie możesz tam wejść, bo Twój dom ma sąsiednią jednostkę, możesz użyć lornetki lub obiektywu aparatu fotograficznego, aby się temu przyjrzeć.

Jeśli myślisz o zapłaceniu za naprawę dachu, wielu inspektorów dachowych przeprowadzi ogólną inspekcję bezpłatnie. Niektórzy inspektorzy pobierają opłatę za inspekcję wnętrza z Twojego poddasza jako dodatkową usługę.

Koszt braku sprawdzenia dachu? Może wynieść do kilkudziesięciu tysięcy dolarów za nowy dach z powodu szkód wyrządzonych przez wodę. Upewnij się więc, że zatkałeś wszelkie przecieki, zanim staną się one problemem.

6. Sprawdź komin i fundamenty

Koszt: Wolny do około 440 dolarów lub więcej średnio do naprawy kominka. Potencjalne oszczędności: Tysiące w głównych kosztów naprawy.

Jesteś na zewnątrz, a co jest następne na Twojej wiosennej liście kontrolnej konserwacji domu? Upewnienie się, że nie ma problemów z kominem i fundamentem. Czy Twój komin jest pochylony jak wieża w Pizie? Wtedy masz problem z fundamentem, którym należy się zająć.

Jeśli między pęknięciami komina rosną rośliny, to znaczy, że masz gdzieś wyciek wody. To jest poważny problem dla przyszłej zimy, aby naprawić teraz. Woda będzie kwaśna i spowoduje rdzewienie tłumików i uszkodzenie drewna, w tym sufitów i podłóg, wokół kominka.

Tlenek węgla może wydostawać się przez pęknięcia spowodowane rozszerzaniem się i kurczeniem stawów murarskich i stanowić zagrożenie. Jeśli masz piec opalany drewnem, gorące cydry mogą znaleźć drogę do tych nieszczelności i pęknięć, i rozpocząć pożar domu.

Zbadaj swój fundament pod kątem pęknięć murarskich. Jeśli masz jakieś, trzeba będzie zatrudnić profesjonalistów, aby to naprawić. To jest zbyt skomplikowane dla domu naprawy pracy. Jeśli masz bocznicę drewnianą, upewnij się, że nie jest uszkodzony tak, że owady nie będą przyciągane do tunelu ich drogę do domu.

7. Zwróć uwagę na zewnętrzne systemy nawadniania

Koszt: Wolne do około $230 średnio do naprawy systemu zraszaczy. Potencjalne oszczędności: Setki, a nawet tysiące w uszkodzeniach fundamentów Twojego domu.

Po ustąpieniu groźby przymrozków w maju, można otworzyć zawory wody do zewnętrznych węży. Następnie należy sprawdzić, czy baterie nie uległy uszkodzeniu w wyniku zimowego zamarznięcia. Włącz wodę i umieść kciuk nad otworem. Jeśli przepływ wody zatrzyma się, to znaczy, że rura wewnętrzna jest uszkodzona i wymaga wymiany. Przyjrzyj się również swojemu wężowi ogrodowemu, czy nie zgnił.

Jeśli masz system nawadniający lub zraszający, powinieneś sprawdzić, czy działa. Sprawdź, czy:

Żadne rury nie pękły, gdy przepuszczasz wodę przez system. Głowice zraszaczy nie są zablokowane przez zanieczyszczenia. Wyreguluj wszystkie głowice, które rozpylają wodę na Twój dom i okna. Timer w strefie zraszania działa prawidłowo.

Wezwanie profesjonalisty jest najlepsze, jeśli nie wiesz, jak utrzymać swój system.

8. Reseal Twój Deck

Koszt: Około 800 dolarów średnio, w tym zarówno uszczelniacz i plamy. Potencjalne oszczędności: Setki w szkody do domu.

Jeśli twój pokład zaczyna się łuszczyć, to jest czas, aby dać mu resal. Uszczelnianie pokładu pomaga chronić go przed żywiołami. Zapobiega to również uszkodzeniu domu, ponieważ pokład, który nie może zrzucić wody pozwala wilgoć do basenu przed domem. To wita pleśni i grzyba nie tylko do pokładu, ale do domu ściany i fundamenty, jak również.

Może to być również dobre, aby umieścić hydroizolacji nad uszczelniacz i plamę na szczególnie deszczowej porze roku. Hydroizolacja pozwala wilgoć do toczenia się z pokładu i z dala od domu. To może być warte dodatkowej inwestycji, aby chronić swoje skromne mieszkanie i wszystkie jego rzeczy.

9. Wyreguluj klimatyzator

Koszt: Około 120 dolarów do 150 dolarów, aby dostroić swój AC. Potencjalne oszczędności: Do 1800 dolarów za poważne naprawy.

Istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić na kosztach chłodzenia tego lata. Ale jeśli chcesz mieć pewność, że wydasz jak najmniej, gdy będziesz potrzebował klimatyzacji, poświęcenie jej odrobiny czasu opłaci się, zwłaszcza przy obecnych cenach energii elektrycznej.

Kiedy jest czas na sprawdzenie klimatyzatora? Po zakończeniu prac na podwórku, aby liście lub martwa trawa nie dostały się do jednostki zewnętrznej po jej oczyszczeniu.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć:

  • Zacznij od upewnienia się, że gałęzie i gruz są wolne od AC. Wyczyść około 60 centymetrów lub dwie stopy przestrzeni wokół urządzenia, aby upewnić się, że wystarczający przepływ powietrza wchodzi i wychodzi z niego.Zdejmij pokrywę z jednostki zewnętrznej. Możesz wyczyścić żeberka skraplacza na jednostce zewnętrznej za pomocą delikatnego pędzla. Wystarczy uważać, aby nie zginać lub uszkodzić te fins.Change filtr na systemie wewnątrz.Sprawdź, czy nie ma żadnych wycieków w rurach i wężach wewnątrz i na zewnątrz. Upewnij się, że miski spustowe wykonują swoją pracę i są drenaż.Sprawdź, że myszy i gryzonie nie zrobił gniazdo w AC.

Poza tym, należy zatrudnić profesjonalistę, który wykona przegląd klimatyzacji. Pamiętaj, aby zadzwonić wystarczająco wcześnie w sezonie, aby nie czekać w kolejce, gdy pogoda zacznie się nagrzewać.

Dzięki regularnej konserwacji, będziesz mieć pewność, że Twój klimatyzator będzie działał dłużej i bardziej wydajnie, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na kosztach chłodzenia. Ponadto, regularne przeglądy pozwolą Ci zaoszczędzić więcej, niż zapłaciłbyś za poważną naprawę.

27 maja 2021 Chłodnictwo przemysłowe