Klimakonwektory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

16 czerwca 2023 Chłodnictwo przemysłowe

W budynkach mieszkalnych i komercyjnych, w budynkach komercyjnych lub w przemyśle, istotne są również energooszczędne kompletne systemy klimatyzacji z agregatami chłodniczymi, pompami ciepła, klimakonwektorami o różnych konstrukcjach i centralami wentylacyjnymi.

Rodzaje central wentylacyjnych Climaveneta

Gama terminali Hydronic, oprócz innych urządzeń produkowanych przez Climaveneta, obejmuje również nowoczesne, ciche i ekonomiczne klimakonwektory o różnych typach konstrukcji:

 • klimakonwektory do montażu pionowego lub poziomego montowane na ścianie, na cokole lub pod ścianą;
 • Klimakonwektory kasetonowe do montażu w systemie instalacji stojącej;
 • klimakonwektory kanałowe do montażu okrągłego w podwieszanych systemach ściennych lub kanałowych wraz z systemami kanałów;
 • klimakonwektory ścienne.

Zalety klimakonwektorów Climaveneta

Wśród wielu zalet klimakonwektorów wiodącej włoskiej marki znajdują się

 • stosowanie wyłącznie sprawdzonych, niezawodnych i kontrolowanych systemów wentylacyjnych typu centrycznego lub stycznego z płynną regulacją prędkości wentylatora i natężenia przepływu powietrza,
 • zastosowanie wysokowydajnych wentylatorów z silnikami EC o zaawansowanej, cichej konstrukcji,
 • wszechstronność i różnorodność opcji instalacji dla modeli z różnymi stronami wlotu i wylotu powietrza,
 • opcjonalne mieszanie świeżego powietrza,
 • Zastosowanie nowoczesnych inwerterowych systemów sterowania,
 • Indywidualnie zaprogramowane ustawienia zdalnego sterowania i łatwa integracja ze scentralizowanym systemem sterowania,
 • Wysokowydajne wymienniki ciepła, wbudowane wymienniki ciepła,
 • Konfiguracje dla systemów 2- lub 4-rurowych,
 • Różnorodne akcesoria do montażu i adaptacji do systemu sterowania.

Oprócz tych zalet, warto wspomnieć o konstrukcji klimakonwektorów Climaveneta, wysokiej jakości materiałach i komponentach, niskim poziomie hałasu, dostępności ekonomicznych trybów "nocnych" i łatwym przełączaniu trybów pracy "zima-zima".

Zasada działania klimakonwektorów Climaveneta

Każdy klimakonwektor posiada wentylator umieszczony za wymiennikiem ciepła, w którym krąży ogrzany lub schłodzony płyn (woda lub ciecz). Powietrze w pomieszczeniu jest zasysane przez wentylator i przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewane lub chłodzone, a następnie rozprowadzane do całej objętości pomieszczenia. Standardowe klimakonwektory wyposażone są w filtry powietrza, systemy odprowadzania skroplin (jeśli są wymagane) i automatykę sterującą. Zimno lub ciepło jest doprowadzane do klimakonwektorów z agregatów chłodniczych lub pomp ciepła.

Rozróżnia się systemy dwururowe, które działają tylko do chłodzenia, oraz systemy czterorurowe do ogrzewania lub chłodzenia.

Klimakonwektory zapewniają również wentylację i osuszanie środowiska wewnętrznego.

Działanie klimakonwektorów Climaveneta

Różne typy klimakonwektorów mogą być konfigurowane i sterowane za pomocą indywidualnych i zdalnych paneli sterowania, poprzez grupę klimakonwektorów lub centralnie, Urządzenie może być sterowane za pomocą pojedynczego sterownika mikroprocesorowego wykorzystującego protokół Modbus, komunikującego się z zewnętrznym czujnikiem temperatury pomieszczenia lub wbudowanym termostatem.

Harmonogram można zaprogramować na codzienne lub miesięczne działanie systemu klimatyzacji.

lub

Wszystkie jednostki są zintegrowane w sieć nadrzędną lub podrzędną składającą się z maksymalnie 8 jednostek. Jednostki podrzędne mają własne, niezależne ustawienia.

Zastosowanie central wentylacyjnych Climaveneta

Energooszczędne systemy chłodzenia i ogrzewania budynków z klimakonwektorami (systemy 2- i 4-rurowe) sprawdzają się w budynkach administracyjnych i mieszkalnych, szpitalach, szkołach, biurach, laboratoriach, magazynach i halach produkcyjnych.

Systemy te charakteryzują się niezrównaną oszczędnością kosztów operacyjnych dzięki elastycznemu sterowaniu, technologii inwerterowej i wysoce energooszczędnym silnikom wentylatorów.

16 czerwca 2023 Chłodnictwo przemysłowe