Kto potrzebuje agregatów wody lodowej Climaveneta i dlaczego?

30 czerwca 2023 Chłodnictwo przemysłowe

Climaveneta specjalizuje się w unikalnych energooszczędnych rozwiązaniach w zakresie chłodzenia przemysłowego, ogrzewania i podgrzewania wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dla każdego zakładu wybierane jest elastyczne i opłacalne rozwiązanie biznesowe, oparte na rozległym doświadczeniu Mitsubishi Electric oraz dogłębnym podejściu badawczo-rozwojowym. Podstawowe zasady projektowania komponentów Climaveneta to:

 • maksymalna wydajność energetyczna
 • niski poziom hałasu;
 • maksymalny odzysk ciepła i wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła.

Wszystkie urządzenia Climaveneta, w tym agregaty wody lodowej, dzielą się na:

 • Rozwiązania Climaveneta do zastosowań komfortowych przeznaczone do tworzenia komfortowych warunków w przestrzeniach publicznych, nawet w najbardziej wymagających projektach mieszkaniowych, rezydencjalnych, hotelowych, sportowych i komercyjnych. Ważna jest oszczędność energii i hałasu.
 • Rozwiązania dla środowisk przemysłowych, w których technologia chłodnicza umożliwia kontrolę temperatury procesów produkcyjnych i produktów, a także produkcję i przechowywanie żywności i napojów.
 • Rozwiązania chłodnicze zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę temperatury, zmienność i filtrację powietrza w centrach danych, pomieszczeniach komputerowych i dodatkach telekomunikacyjnych.

Szeroka gama urządzeń Climaveneta obejmuje również maszyny do chłodnictwa przemysłowego - nagrzewnice powietrza i wody, chillery i urządzenia wielofunkcyjne, a także monobloki lub agregaty ze zdalnymi skraplaczami o mocy od 4 do 4200 kW.

Główne grupy agregatów chłodniczych do systemów i procesów klimatyzacyjnych produkowanych przez Climaveneta

 1. CHŁODZONE POWIETRZEM - chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem - agregaty chłodnicze lub chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Mogą pracować w klimatyzacji budynków i wspomagać warunki procesów technologicznych.

 1. CHŁODZONE POWIETRZEM - FREECOOLING - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem z free-coolingiem - agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem z wymiennikiem ciepła do chłodzenia naturalnego, oferujące możliwość wykorzystania powietrza naturalnego o niższej temperaturze powietrza. Działają pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest niższa niż temperatura wymiany ciepła na wlocie urządzenia. Szczególnie nadaje się do instalacji wymagających stałego chłodzenia, np. centrów danych, zakładów produkcyjnych i budynków inżynierii lądowej i wodnej.

 1. CHŁODZONE POWIETRZEM - CHŁODZENIE EWAPORACYJNE - chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej z chłodzeniem wyparnym (naturalne chłodzenie wyparne) działają bardziej ekonomicznie dzięki wyparnemu systemowi chłodzenia, który obniża temperaturę otaczającego powietrza. Urządzenie umożliwia korzystanie z wartości dodanej naturalnego chłodzenia dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur do zastosowań zewnętrznych.
 1. CHŁODZONE WODĄ - chłodzone wodą agregaty skraplające to wysokowydajne urządzenia do montażu wewnątrz pomieszczeń, o współczynniku EER do 5 lub wyższym, służące do przygotowywania zimnej wody. Stosowane w wielu sektorach przemysłu.

 1. CHŁODNICE BEZSKROPLOWE - jednostki nieskraplające - jednostki do instalacji w środku pomieszczeń wykorzystywanych do produkcji wody lodowej. Jednostki można podłączyć do zdalnych skraplaczy.

Zalety agregatów wody lodowej Climaveneta

Agregaty wody lodowej są najbardziej wydajnymi i skutecznymi urządzeniami do kontroli klimatu w dużych budynkach i obiektach. Najczęściej spotykanym układem chłodzenia w skali przemysłowej jest chiller-wentylator, z transferem chłodu/ciepła przez nośnik ciepła w medium otoczenia.

Agregaty wody lodowej Climaveneta w systemie klimatyzacji i ogrzewania (z pompami ciepła) to urządzenia stosowane w systemach 4-rurowych, które mogą pracować tylko w trybie chłodzenia, Tylko do ogrzewania, do chłodzenia z odzyskiem ciepła, jako agregat chłodniczy i kocioł, aby spełnić jednocześnie wymagania strony zimnej i gorącej, bez potrzeby skomplikowanych ustawień.

Różnorodność gamy agregatów wody lodowej Climaveneta umożliwia znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania dla każdego zastosowania.

Jednostki utrzymują najwyższy poziom komfortu, oferują doskonałą efektywność energetyczną i są łatwe do zintegrowania z dowolną technologią, spełniają europejskie normy środowiskowe w zakresie wpływu na środowisko i ekonomicznego zarządzania energią (certyfikat Eurovent).

Dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł energii, odzysku ciepła, precyzyjnego mikroprocesorowego systemu sterowania, praca agregatów Climaveneta charakteryzuje się zwiększoną ekonomicznością.

Przemysłowe agregaty wody lodowej Climaveneta to idealny wybór urządzeń i szeroka gama rozwiązań dla stworzenia najbardziej komfortowego środowiska biznesowego lub produkcyjnego.

30 czerwca 2023 Chłodnictwo przemysłowe