Praca przez całą dobę

26 marca 2021 Chłodnictwo przemysłowe

Każdy dobry kierownik projektu powie Ci, że inżynieria mechaniczna rzadko przebiega dokładnie według planu. Jeden z naszych najlepszych i najzdolniejszych kierował projektem w 2018 roku w Denton w Teksasie, w którym termin realizacji projektu został skrócony do mniej niż zwykle. Praca przy tak wąskich parametrach była wyzwaniem dla naszego zespołu, ale byliśmy zdeterminowani, aby mu sprostać.

Latem ubiegłego roku nasz klient był gotowy do rozpoczęcia prac ziemnych w swoim nowym obiekcie w Denton, a Innovative otrzymało kontrakt. Specyfikacje dla Denton zakładały 17 penthouse'ów oraz pomieszczenia konwertowalne chłodzone niskoobciążonym systemem amoniakalnym z bezpośrednim rozprężaniem.

Według naszego kierownika projektu, na papierze był to co najmniej 20-tygodniowy projekt. Jednak klient poprosił nas o przyspieszenie harmonogramu prac w Denton, tak aby móc wprowadzić produkt do budynku 1 września, czyli nieco poniżej 17 tygodni od pierwotnie ustalonej daty rozpoczęcia.

Dylemat był jasny: jak Innovative może sprostać wymaganiom klienta bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i jakości?

Na szczęście nasza zaangażowana ekipa pracownicza zajęła się tą sprawą. Byliśmy na miejscu 1 maja, instalując podziemną infrastrukturę elektryczną i układając glikol pod podłogą. Mieliśmy dokładnie cztery miesiące, aby doprowadzić budynek, który jeszcze nie istniał, do wymaganych temperatur, które w niektórych wyspecjalizowanych obszarach wynosiły nawet 10 stopni.

W czasie trwania kontraktu w Denton nasze zespoły pracowały na dwie zmiany i przez całą dobę, aby ukończyć ten 5-miesięczny projekt w wymaganym czasie.

"Przy tak krótkich ramach czasowych, to był kawał dobrej roboty" - powiedział nasz kierownik projektu.

26 marca 2021 Chłodnictwo przemysłowe