Sprężarka Turbocor spełnia dwa najważniejsze oczekiwania współczesnego świata, wiesz jakie?

7 października 2019 Turbocor

Ceny nośników energii regularnie wzrastają. Powiększa się też efekt cieplarniany, którego skutki odczuwalne są zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Protesty ekologów sprawiły, że specjaliści musieli znaleźć idealne rozwiązanie dla systemów klimatyzacyjnych. Czy udało im się sprostać tym dwóm skrajnie różnym wyzwaniom?

Co wyróżnia sprężarkę Turbocor?

Nowoczesne zakłady produkcyjne oraz centra badawcze znajdujące się w USA, pozwoliły australijskim naukowcom stworzyć sprężarkę stosowaną w agregatach wody lodowej - czynnika chłodzącego, który składa się z wody lub wody z dodatkami powstrzymującymi zamarzanie (stosowane w dużych instalacjach). Sprężarki Tubocor wyróżnia ich budowa - dwustopniowa odśrodkowa konstrukcja składa się z wału lewitującego w polu magnetycznym i podwójnego wirnika roboczego. Największe zalety sprężarki:

  • małe zużycie prądu rozruchowego
  • zintegrowana (siatka sterowania)
  • regulacja wydajności chłodniczej
  • brak konieczności smarowania

Czym są Chillery w połączeniu ze sprężarkami Turbocor?

Chiller jest urządzeniem stosowanym do cieczy chłodzącej, najważniejszą rolę odgrywa jego pojemność (zdolność zabrania chłodziwa). Przed użyciem tej maszyny powinno się pamiętać o wykonaniu obliczeń dotyczących napływu ciepła w różnych warunkach w danym pomieszczeniu. Pomiary muszą być możliwie najdokładniejsze, jeśli chcemy, by maszyna działała prawidłowo i służyła nam przez długi czas. Agregaty chłodnicze znalazły zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w medycynie, przemyśle metalowym czy inżynierii mechanicznej. Powszechnie Chillery zaczęto wykorzystywać w systemach klimatyzacyjnych - sprężarki Turbocor. Sprawdzają się również w wielu innych sektorach życia codziennego. W przemyśle spożywczym używa się ich przy chłodzeniu napojów. Spotykamy się też z zastosowaniem Chillerów do tworzenia platform lodowych w kompleksach rozrywkowych czy utrzymywania temperatury wody w basenach pływackich.

Jak dbamy o to, by klient nie miał problemu z serwisowaniem sprzętu?

System sterowania sprężarki Turbocor jest jedną całością, dlatego z perspektywy obsługi serwisowej można skategoryzować jako maszynę elektroniczną podobną, np. do komputera. Mamy bardzo duże możliwości zdalnego monitorowania urządzenia, ponieważ robi się to poprzez podłączenie wtyczki do laptopa, na którym można sprawdzić około 150 różnych parametrów pracy urządzenia. Dzięki temu kontakt z maszyną jest taki sam z odległości 100 km, jakbyśmy byli od niej oddaleni na długość ręki. Zmiana zasad działania serwisu Chillerów ze sprężarkami wpływa na jego cenę. Jest tańszy, ponieważ potrzeba mniejszej ilości osób do obsługi wielu maszyn. Ważne jest, że do konserwacji sprzętu nie trzeba mieć takich kwalifikacji jak dotychczas. 66% - o tyle zmniejszy się koszt użytkowania sprzętu posiadającego sprężarkę Trubocor. Jak to możliwe? Niezawodność maszyny podnosi brak związanej z obiegiem automatyki i pompy oleju.

 

7 października 2019 Turbocor